Ceníky dopravy z Německa do ČR a na Slovensko

 • U každé přijaté zásilky do schránky v Německu si zákazník zvolí dopravce a adresu dodání.
 • Cílem je možnost expedice stejný den, kdy zásilka přišla na sklad v Německu. U většiny zásilek se to podaří.
 • Zásilky jsou odesílány ve 14 hod. a doručovány dle vybraného dopravce do 1 - 2 pracovních dnů.
 • Osobní odběr v Liberci (Geis) nebo v Praze (MESSENGER) je možný stejný den večer po 18 h.

Přeprava z Německa do ČR

 • Česká pošta - Obyčejně: Pro dopisy a tiskoviny (bez pojištění).
 • Česká pošta - Balík do ruky, Balík na poštu: Výhodná cena pro lehčí zásilky s dodáním do 1 - 2 prac. dnů. Pro doručení v sobotu lze zvolit službu EMS. Balík na poštu je možné na vybraných depech vyzvedávat non-stop.
 • Sběrná služba Geis Parcel: Výhodná cena pro těžší nebo spojené zásilky s dodáním nejčastěji do 1 prac. dne.
 • Osobní odběr v Liberci: Pro zásilky do 20 kg s možností odběru stejný den po 18 h na depu Geis. Varianta i pro větší zásilky náchylné k poškození, které lze za příplatek svézt do Liberce individuálně naši dodávkou.
 • MESSENGER - Večer v Praze na depu: Expresní přeprava menších i křehkých zásilek. Zásilky objednané do 13:30 lze vyzvednout od 18:00 do 22:00 stejný pracovní den v Praze 9.
Přeprava z Německa na Slovensko Přeprava z ČR do Německa
 • Geis + Deutsche Post DHL: Nízkonákladové zasílání malých zásilek do 20 kg odkudkoliv z ČR do Německa s dodáním do 2 - 3 pracovních dnů.
Vrácení zásilky do obchodu v Německu

Česká pošta - Balík do ruky, Balík na poštu

Výhodná cena pro lehčí zásilky s dodáním do 1 - 2 prac. dnů. Balík na poštu lze na vybraných depech vyzvedávat 24 h denně, ale lze využít i jiná třídicí depa otevřená např. v sobotu nebo do pozdních večerních hodin (seznam doručovacích dep a otevírací doba [PDF]). U rozměrnějších zásilek žádný z rozměrů nesmí přesahovat 240 cm. Součet délky, šířky a výšky zásilky pravidelných tvarů nesmí být větší než 300 cm. Balík na poštu je možné dodat na většinu pošt po ČR (lze využít např. v době dovolených nebo při dojíždění do zaměstnanání mimo Vaše bydliště). Volitelně lze v systému vybrat EMS se sobotním doručením - doporučujeme pro expresní "páteční zásilky", které mají být dodány o víkendu.

Příklad účtování: Balík o hmotnosti 1,8 kg = zasilatelský poplatek za zpracování zásilky do 2 kg činí 68,- Kč + poštovné 68,- Kč. Celkové náklady na doručení kamkoliv po ČR ze skladu v Zittau při platbě převodem do Fio banky činí 136,- Kč (pokud by se jednalo o Balík na poštu, cena by byla o 5,- Kč nižší tj. 131,- Kč).

Ceník poštovného po ČR

Česká pošta - Obyčejná zásilka

Malé zásilky do 1 kg a 2 cm tloušťky lze odesílat Českou poštou obyčejně. U obyčejné zásilky pošta neodpovídá za její ztrátu nebo poškození. Dopisy jsou de facto vhozeny do schránky, ačkoliv jsou předány poště osobně. Pro alespoň minimální krytí doporučujeme zasílat tyto nejmenší dopisy a obálky jako Balík do ruky nebo Balík na poštu, kde vedle pojištění získáte také sledování zásilky. Některé ceny poštovného jsou v ČR osvobozeny od DPH, ale tuto výhodu může nabídnout pouze Česká pošta, proto přeúčtování je dle českého i německého zákona o DPH možné pouze s DPH.

Ceník poštovného po ČR

Sběrná služba - Geis Parcel

Výhodná cena pro těžší nebo spojené zásilky s dodáním nejčastěji do 1 prac. dne. Zásilky jsou odesílány ve 14 hod. Přeprava probíhá přes noční třídící linky po celé ČR. Sledovací číslo pro on-line sledování zásilky je zasíláno přes e-mail. Telefonické avízo je v ceně přepravy. Pokud je zásilka nadrozměrná (2xV + 2xŠ + D > 300 cm), je účtován jednorázový příplatek 297,50,- Kč (vč. 19% německé DPH). Pokud jste v době doručení např. na dovolené, zásilka nebude hned odeslána zpět, ale ponechána na rozvozovém depu 1 týden (doporučujeme kontaktovat doručující depo).

Ceník přepravného

Osobní odběr v Liberci na depu Geis

Pro zásilky do 20 kg s možností odběru stejný den po 18 h na depu Geis v Liberci za snížené přepravné 36,- Kč (k ceně je nutné připočíst poplatek zasilatele z Ceníku služeb). Maximální hodnota zásilky je 25.000,- Kč. Varianta i pro větší zásilky náchylné k poškození, které lze za příplatek 300,- Kč svézt do Liberce individuálně naši dodávkou.

Zásilka bude na depu k vyzvednutí po dobu 7 dnů. Zásilky nad 10 kg vyzvedněte, prosím, v co nejkratší době vzhledem k omezenému prostoru skladovacího boxu v Liberci.

Adresa depa: My Freight s.r.o. c/o Geis Parcel, České mládeže 594/33, 460 06 Liberec (9 - 19:00, PO - PÁ).

MESSENGER - Večer v Praze na depu

Expresní přeprava pro menší a lehce manipulovatelné zásilky do 120 cm délky s maximální váhou 30 kg. Zásilky objednané do 13:30 lze vyzvednout od 18:00 do 22:00 stejný pracovní den, v další dny od 8:00 do 22:00. Délka úložní doby jsou 3 pracovní dny.

Adresa depa: MESSENGER a.s. - depo Big Box - hala B1, Ve Žlíbku 1800/77, 193 00 Praha 9 (8 - 22:00, PO - PÁ).

Ceník Messenger

SLOVENSKO: Česká & Slovenská pošta - Obyčejná a doporučená zásilka

Malé zásilky do 1 kg a 2 cm tloušťky lze odesílat Českou poštou obyčejně. U obyčejné zásilky pošta neodpovídá za její ztrátu nebo poškození. Dopisy jsou de facto vhozeny do schránky, ačkoliv jsou předány poště osobně. Pro alespoň minimální krytí doporučujeme zasílat tyto nejmenší dopisy a obálky doporučeně nebo se službou Geis Parcel, kde vedle pojištění získáte také sledování zásilky.

Ceník poštovného po ČR

SLOVENSKO: Sběrná služba - Geis Parcel

Výhodná cena pro lehké i těžké zásilky s dodáním do 1 - 3 prac. dnů (Bratislava 1 den). Zásilky jsou odesílány ve 14 hod. Přeprava probíhá přes noční třídící linky v ČR a SR. Sledovací číslo pro on-line sledování zásilky je zasíláno přes e-mail. Telefonické avízo je v ceně přepravy. Pokud je zásilka nadrozměrná (2xV + 2xŠ + D > 300 cm), je účtován jednorázový příplatek 297,50,- Kč (vč. 19% německé DPH). Pokud jste v době doručení např. na dovolené, zásilka nebude hned odeslána zpět, ale ponechána na rozvozovém depu 1 týden (doporučujeme kontaktovat doručující depo).

Ceník přepravného

Německo: Geis + Deutsche Post DHL

Nízkonákladové zasílání malých zásilek do 20 kg odkudkoliv z ČR do Německa s dodáním do 2 - 3 pracovních dnů.

Svozy na další pracovní den lze objednat online až do 21 h. Při zasílání více než 10 zásilek v jednom podání je možné nastavit předávání dat v csv. Pokud zasíláte více zásilek najednou a všechny spojené v jedné v krabici, zaplatíte za první položku v krabici standardní cenu a za každou další do 5 kg získáte slevu 3,00 EUR. O vrácených zásilkách zasíláme zprávu ve stejný den a je možné je hned odeslat do ČR, nebo nechat spojovat do velké krabice a odeslat později.

TIP: Dopisní zásilky bez sledování nad 20 ks v jednom podání s rozměry do 35 x 25 x 5 cm a váhou do 0,5 kg zpracováváme za 0,63 EUR bez DPH za položku + poštovné po Německu a jednotný svoz po ČR do Německa za 4,00 EUR (3,31 EUR bez DPH) za spojenou zásilku do 20 kg.

Jak začít spolupracovat

 • Registrujte se a vyberte typ uživatele: Firma, soukromá osoba - účet pro zasílání z ČR do DE, EU, Měna: EUR
  (poslední volba v rolovacím menu)
 • Přihlašte se na nový účet, dobijte kredit v EUR (FIO, Volksbank, PayPal) a vyplňte objednávku přepravy.
 • Zabalte zásilku, do obálky vložte vytištěný a podepsaný nákladní list CMR (bude zaslán do e-mailu).
 • Zásilka bude vyzvednuta další pracovní den, řidič Vám předá štítek pro nalepení na zásilku.
 • Následující pracovní den Vám bude zasláno sledovací číslo a zpráva o odeslání z Německa.

Ceník poštovného po Německu

Vrácení zásilky do Německa za 100,- Kč (Retoure)

Využijte naši službu pro vrácení zásilky zpět prodejci do Německa nebo jiného státu EU. Stačí mít od prodejce zpětný štítek s předplaceným poštovným po Německu s dopravci DHL, DPD, Deutsche Post DHL, UPS, Hermes, FedEx. Zásilku u Vás necháme vyzvednout kdekoliv v ČR a zašleme ji obchodníkovi.

 • Registrujte se a vyberte typ uživatele: Soukromá osoba - účet pro zasílání z ČR do DE, EU, Měna: CZK (pro vratky)
 • Přihlašte se na nový účet, dobijte kredit 100,- Kč a vyplňte objednávku přepravy.
 • Z potvrzujícího e-mailu vytiskněte nákladní list CMR, doplňte adresu obchodu v Německu, popis zboží a podepište jej.
 • List CMR a štítky s předplaceným poštovným vložte do obálky a tu připevněte na zásilku (pro sledování zásilek si vytvořte kopie zpětných štítků).
 • Zásilka bude vyzvednuta další pracovní den, řidič Vám předá přepravní štítek a ten nalepíte na zásilku.
 • Do 1 - 2 prac. dnů bude zásilka předána dopravci v Německu. Sledovat ji můžete na stránkách příslušného dopravce.

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás: +420 483 515 087, +420 731 271 712


 
Systém Mailboxde.cz je chráněn autorským právem dle zákona 121/2000 Sb. - Autorský zákon - v platném znění.