Pojištění zásilek

Zásilky do 25.000,- Kč, které odcházejí ze skladu Sběrnou službou (Geis Parcel), do ČR a SR, nebo Českou poštou jako Obchodní balík (nebo Balík do ruky, Balík na poštu, či EMS) jsou vždy pojištěny proti poškození, zničení nebo pohřešování z titulu odpovědnosti dopravce. Zásilky nad 25.000,- Kč přijímáme k další přepravě pouze pojištěné až do hodnoty 100.000,- Kč. Podmínkou pojistného plnění však je, že jsou dostatečně zabalené. Za správné zabalení odpovídá původní odesílatel. Přečtěte si tyto tipy a požadavky při balení zásilek. Zásilku můžeme na přání přebalit dle Vašich pokynů. Při reklamaci postupujte dle Zasilatelských podmínek služby Mailboxde.cz [PDF]. Reklamaci znatelných škod je nutné učinit již při příjmu zásilky a nechat si ji potvrdit od řidiče. U neznatelných škod při příjmu zásilky dbejte, prosím, na dodržení velmi krátké reklamační lhůty.

Připojištění u České pojišťovny

Vyjímky, na které je nutné dát pozor
Malé zásilky, které jsou odesílány poštou mohou mít pouze omezené, nebo žádné pojištění. Např. Česká pošta nepojišťuje obyčejné zásilky. Tyto obyčejné zásilky jsou vhozeny do poštovní schránky bez nároku na náhradu škody při reklamaci. Poštou zasíláme pouze ty nejmenší zásilky do 2 kg. Pro alespoň minimální krytí zásilky zvolte zaslání "Doporučeně". Doporučené zásilky jsou v případě ztráty hrazeny paušální náhradou ve výši 500,- Kč. Hodnotnější zásilky zasílejte sběrnou službou.

Příjem zásilek na sklad v Německu
Pokud přijde Vaše zásilka viditelně poškozena, stejný den jste informováni a 7 dní po příjmu lze tuto zásilku dle německých zákonů reklamovat u dopravce. Pokud máme zahájit reklamační řízení, informujte nás, prosím. Pokud není poškození běžným pohledem při příjmu viditelné, lhůta pro písemné oznámení poškození je také 7 dní. Pokud si přejete zásilku rozbalit a zkontrolovat, můžeme tento úkon učinit. Pokud máte obavy z vnitřních poškození, doporučujeme zásilky dlouho neskladovat z důvodu krátké reklamační lhůty, která plyne dnem příjmu na sklad v Zittau.

Upozornění

Pojištění se nevztahuje na veškeré zboží a zásilky musejí mít určité náležitosti (především dostatečný obal).


 
Systém Mailboxde.cz je chráněn autorským právem dle zákona 121/2000 Sb. - Autorský zákon - v platném znění.